Какво са търсели немците в Антарктида?
- Водопадняма наличност
- Проф.домняма наличност
Когато Германия започнала да търпи поражение във Втората световна война, нацистките главатари започнали да изграждат фундамента на бъдещия Четвърти райх. В Антарктида с подводници били доставени специалисти и материали за създаването на секретна база. В края на февруари 1947 година американската ескадра на адмирал Бърд, пристигнала с тайна мисия на ледения континент, внезапно била атакувана от неизвестен противник. След като загубила бойния си кораб и половин стотица човека, адмиралът бил принуден да преустанови операция "High Jump" (Висок скок) и да отстъпи. Кой в действителност атакувал корабите на Бърд? Оцелели фашисти? Съветски изтребители? Или легендарните НЛО? Къде се дянали немските подводници, отплавали в морето броени минути преди капитулацията на Германия, така и не открити от съюзниците? Какво са строели нацистите в Антарктида? И какво са намерили американците? Книгата е част от поредицата "Втора световна война" на издателство "Паритет".